На изображении может находиться: текст «как обустроить отмостку?»


Фундамент відчуває серйозну навантаження від опадів навіть при низькому рівні грунтових вод. Весь обсяг води з покрівлі під час дощу потрапляє до основи будинку, особливо при відсутності системи водовідведення. Важливо враховувати і наявність талої води. У глинистих ґрунтах вона не встигає піти, замерзає при негативних температурах, розширюється і тисне на стінки фундаменту. Завдання вимощення – відвести воду від будинку.

Теплоізоляція в цьому випадку грає роль додаткового захисту фундаменту від промерзання. Технологія монтажу утепленій вимощення складається з декількох етапів. Розберемося більш детально в процесі облаштування вимощення і її утеплення на прикладі з використанням екструзійного пінополістиролу.

📌Выемка грунта

На изображении может находиться: трава, растение и на улице

На першому етапі по периметру будинку необхідно зробити виїмку ґрунту. Ширина траншеї зазвичай становить 80-100 см при нормально несучих грунтах, а глибина – близько 20-40 см.

Для визначення ширини вимощення необхідно враховувати довжину виступу даху за периметр стін: вимощення повинна бути ширше мінімум на 20 см. Вибираючи ширину вимощення варто також врахувати і зручність для мешканців будинку, особливо якщо її планується використовувати в якості доріжки.

Глибина траншеї залежить від типу грунту і розташування самого фундаменту. Якщо грунт пучиністий, фундамент не утеплений, або неглибокий, то виїмку ґрунту потрібно робити мінімум на 40 см.

На етапі виїмки також можна обробити грунт гербіцидами, які захистять вимощення від проростання бур’янів.

📌Укладання піщаної подушки

На изображении может находиться: трава, стол и на улице

Для будь-якої вимощення потрібна міцна основа. У нашому випадку її роль виконує піщана подушка. Не варто відразу укладати піщану подушку цілком. Відсипання подушки піском необхідно проводити поетапно – шар за шаром. При цьому важливо врахувати, що якісно утрамбувати можна шар піску товщиною не більше 5-10 см. Кожен окремий шар необхідно проливати водою і ретельно трамбувати

Обов’язково на цьому етапі формується ухил, його кут може становити від 2 до 5%.

📌Пристрій зливової каналізації

На изображении может находиться: стол, трава и на улице

Відведення дощової води можна зробити декількома способами. Найпростіший – встановити по периметру будинку пластикові дощоприймачі. Пластикові лотки укладаються по краю вимощення і закриваються гратами, які захищають конструкцію від сміття. При засорах таку ливневку легко прочистити – потрібно лише зняти решітку і прибрати грязь, що накопичилася.

Існує і закритий спосіб монтажу ливневки. У цьому випадку на дно траншеї укладається система з каналізаційних труб з водоприймача в вигляді коробів, розташованих безпосередньо під кожною водостічної трубою.

📌 Монтаж утеплювача

На изображении может находиться: трава, стол и на улице

Ефективним матеріалом для утеплення вимощення служать плити XPS. Вони міцні, зберігають свою геометрію під навантаженням, не бояться вологи і не гниють.

До того ж саме теплоізоляція XPS володіє одним з найнижчих коефіцієнтів теплопровідності. Так, XPS SWEETONDALE CARBON ECO 50 мм має показник теплопровідності на рівні 0,034 Вт / (м • К) *.

Плити XPS мають спеціальну L-кромку. Це означає, що вони стикуються між собою, утворюючи суцільний шар теплоізоляції. Монтаж плит проводиться з дотриманням ухилу впритул до утепленому цоколю. Далі можна приступати до монтажу дренажного шару.

📌Монтаж дренажної мембрани

На изображении может находиться: трава и на улице

При влаштуванні так званої м’якої вимощення, в якій фінішним шаром служить плитка, газон або шар щебеню, поверх XPS необхідно укласти профільовану мембрану з шаром геотекстилю. Вона укладається виступами вгору і виконує дренажну функцію. На такий мембрані вода не затримується, а швидко йде по каналах між виступами. Термоскріплення геотекстиль НЕ замулюється, при цьому відіграє роль ефективного фільтра.

Мембрана розкочується прямо поверх утеплювача XPS. Нахлести полотен між собою повинні складати 100-120 мм, при цьому їх необхідно обов’язково скріпити. Найпростіше це зробити за допомогою самоклеючої стрічки. Нахлести геотекстилю також склеюються клейкою поліпропіленової стрічкою. Близько 100-150 мм мембрани необхідно завести на цокольну частину будівлі і прикріпити за допомогою пластикових дюбелів.

📌Фінішний шар

На изображении может находиться: трава и на улице

Один з найпростіших варіантів виконання фінального покриття – поверх мембрани зробити відсипання з гравію розміром 20-40 мм. При бажанні можна виконати відсипання піском і укласти тротуарну плитку, бруківку, натуральний камінь або засипати землею і посіяти газон.

На изображении может находиться: трава и на улице

* – Теплопровідність при (25 ± 5) ºC, виміряна протягом 24 годин з моменту випуску продукції.

На изображении может находиться: трава, на улице и природа
Мищенко Сергей
1 коментар
Категорії:
Професійна консультація
Відгуки
  • krvin5
    krvin5

    Важлива інформація на початку сезону! Дякую!

Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку