Укладання плитки на теплу підлогу

Укладання плитки на теплу підлогу.

  Останнім часом тепла підлога є дуже популярною. Вона монтується під керамічну плитку і виконує функції додаткового обігріву та підвищення температури в приміщенні. Особливо актуально це для ванної кімнати та кухні. Існує два типи обігріву- електричний і водяний. Ми розглянемо електричний. Електрична тепла підлога- це багатошаровий комплекс, що складається з утеплювача, нагрівального елементу, стяжки і завершального шару-плитки для підлоги.

    Схема пристрою теплої підлоги під плитку:

    Розглянемо, як правильно виконується укладка плитки на теплу підлогу.

   Після того, як всі комунікації та кабель приховані під розчином самовирівнюючої суміші, яка повинна бути не менше 2-3 см, необхідно перевірити підлогу на гладкість і рівність. Самовирівнююча суміш повинна повністю висохнути.Стяжку необхідно покрити шаром грунтовки глибокого проникнення для кращого прилипання плитки. Тільки після повного завершення всіх монтажних робіт та фіксації елементів починається укладання плитки.

   Клей для плитки слід вибрати спеціальний, призначений для теплої підлоги. Він повинен бути термостійким. В іншому разі шар клею може тріскатися, якість склейки буде дуже низькою.

  З інструментів знадобляться зубчастий і гумовий шпатель, будівельний рівень, рулетка, пластмасові хрестики, ємність для змішування клею, плиткоріз або болгарка, олівець, кольоровий, ганчірка або губка, дрель з насадкою-міксером.

   Спочатку готуємо клей згідно з інструкцією від виробника. Після змішування з водою розчин повинен бути однорідним, без грудочок. Клей слід намазувати зубчастим шпателем на підлогу на ділянку розміром чотирьох плиток, або на тильну сторону плитки. Обережно розміщуємо плитку на поверхні і злегка притискаємо до підлоги всередині. Потрібно стежити, щоб між плиткою і поверхнею підлоги не залишалося повітряних бульбашок. Якщо плитка притиснута не занадто міцно або її потрібно змістити, зверху можна обстукати її гумовим молотком. Діяти треба обережно, щоб не зруйнувати матеріал. Перед початком робіт необхідно уважно ознайомитися з інструкцією по використанню клейового складу. Головний момент- термін висихання.

Щоб шви між плитками були рівними використовуємо декілька варіантів:

– спеціальні пластикові хрестики (класичний метод), які видаляємо тільки після повного вирівнювання поверхні, та до того, як клей повністю висохне.

– систему вирівнювання плитки. Основні переваги перед класичними методами (наприклад хрестиками) система надає можливість отримати ідеально рівну поверхню в площині та на стиках, не дає “просідати” плитці в процесі твердіння клейового розчину, і також забезпечує ширину швів між плитками з чітким розміром, скорочує час на укладання плитки, дає можливість отримати результат укладки професійного майстра. Під час виконання робіт рекомендуємо використовувати:

– монтажний інструмент, що полегшує фіксацію клинів у затискачі;

– гумовий молоток, за допомогою якого після закінчення часу необхідного на фіксацію плитки за інструкцією до клейового розчину видаляємо елементи системи кріплення ударом в бік затискача (основи).

Після укладання невеликої ділянки, поверхню плитки слід протерти, щоб видалити залишки клейової суміші. Укладання плитки слід починати з тієї сторони, яка є найпомітнішою. Саме в цьому місці плитка буде цілою і вигляд не буде зіпсований обрізаної плиткою. Після висихання фіксуючого складу, не раніше ніж через 24 години, можна приступати до  затирання швів. Спочатку шви очищаємо від залишків клею за допомогою гострого предмета, потім  наносимо спеціальну вологостійку затирку гумовим шпателем. Розчин слід наносити діагональними рухами. Після повної обробки, приблизно через півгодини, поверхню плитки потрібно протерти вологою губкою або ганчіркою для видалення залишків затирки. На цьому роботи з укладання плитки на теплу підлогу закінчені. Не рекомендується ходити по новій підлозі та включати опалювальну систему до повного висихання.

Скирда Олена
Коментарів немає
Категорії:
Ремонт власноруч
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку