Будівельні норми для житлових приміщень передбачають утеплення підлог в будинках, котеджах і квартирах.


Будівельні норми для житлових приміщень передбачають утеплення підлог в будинках, котеджах і квартирах. Але навіщо? Адже часто фундамент і підвальні приміщення вже утеплені, а в квартирах і того більше – функцію утеплення виконують опалювальні нижні і верхні поверхи. Комфорт – ось базова причина, на яку варто орієнтуватися в цьому питанні.

Незалежно від того, утеплений чи цоколь, фундамент або підвал, неутеплений підлогу буде холодним через ефект конвекції, при якій холодне повітря опускається вниз, а теплий піднімається вгору. І скільки приміщення ні опалюється, ногам все одно буде недостатньо тепла. Адже в дерев’яних підлогах утворюються щілини, через які надходить холодне повітря, а бетонні за рахунок своєї теплопровідності можуть стати джерелом значних тепловтрат, які за статистикою досягають 15%. Ще одна причина – витрати енергоресурсів на опалення. Навіть якщо намагатися досягти оптимальної температури в приміщенні, підлога все одно залишаються джерелом холоду, і повітря не прогрівається повністю.

Крім того, спроби нагріти повітря при холодних підлогах приводять до конденсації вологи, яка при тривалому впливі на будь-який будівельний матеріал викликає появу плісняви ​​і грибка. Все це говорить про те, що утеплення підлог – необхідний захід для комфортного життя. Тут варто зазначити, що утеплені підлоги мають ще одну дуже важливу властивість – хорошу звукоізоляцію від ударного шуму. Так для утеплених підлог зі стягуванням, де застосовувався XPS 20 і 40 мм, були проведені дослідження. За їх результатами було підтверджено, що завдяки плитам утеплювача ударний шум знизився до 21-23 дБ, а при використанні шару геотекстилю вдалося досягти показників в 28 дБ.


Пропонуємо ознайомитися з двома перевіреними варіантами утеплення підлог, які відмінно підходять не тільки для робіт усередині приміщення, наприклад, в котеджі або в квартирі, але і на балконі або веранді: – Утеплення по «сухий» технології; – Утеплення з використанням нагрівальних елементів.

Інструкція по утепленню підлоги по «сухий» технології Цей варіант утеплення варто розглядати, якщо під підлогою вашого будинку розташований неутеплений підвал або інше неопалюване приміщення, з якого холод проникає в житлові кімнати. Головна перевага даного підходу полягає в тому, що на етапі утеплення не потрібно замішувати цементно-піщані або інші розчини. Вам не доведеться чекати, поки стяжка висохне, і ви зможете відразу приступити до наступного етапу робіт з фінішним покриттям. етапи:

1. Підготовка підстави. Очищаємо підлогу від старого покриття. Вирівнюємо поверхню підстави.
2. Ізоляція. Укладаємо геотекстильні полотно, яке виконує не тільки ізолюючу функцію, а й допомагає знизити рівень ударного шуму.
3. Захист. Весь периметр приміщення оклеиваем спеціальною смугою зі спіненого поліетилену товщиною 8-10 мм з заходом від поверхні підлоги на стіну.
4. Укладання тепло- і звукоізолюючого шару. Укладаємо плити XPS марки ТЕХНОПЛЕКС вразбежку на підготовлену основу.
5. Пароізоляція. При утепленні підлоги по «сухий» технології над холодним підвалом необхідно укласти поверх плит XPS пароізоляцію. 6. Підготовка підстави під фінішне покриття по «сухий» технології здійснюється з використанням листів ГВЛ, ОСП або ЦСП, які укладаються в 2 шари також з разбежкой швів, а потім фіксуються між собою саморізами. На відміну від «мокрою» технології тут не використовується цементно-піщана суміш (ЦПС). Але якщо все ж таки вирішите використовувати ЦПС, перед застосуванням, щоб уникнути попадання між плит цементного молочка необхідно додатково проклеїти скотчем всі стики плит XPS або укласти поліетиленову плівку з проклеюванням нахлестов двосторонньої клейкою стрічкою. 7. Фінішний шар – підсумковий етап, в ході якого необхідно укласти декоративний фінішний шар (ламінат, паркет, лінолеум).


Інструкція по утепленню підлоги з використанням нагрівальних елементів Це варіант з укладанням теплої підлоги можна використовувати, якщо приміщення необхідно додати більше температурного комфорту. Підходить для утеплення кухні, ванній, туалету, спальні, а, крім того, стане відмінним рішенням для утеплення балкона або його поєднання з основною кімнатою. Технологія «мокрого» утеплення з використанням системи нагрівальних елементів – кращий спосіб для підлог зі складною геометрією, так як не доведеться вирізати плити з високою точністю, досить залити підлогу і почекати поки він висохне. Головна перевага даного рішення – комфорт і зручність в експлуатації. етапи:


1. Повторюємо пункти 1-4 з інструкції по утепленню по «сухий» технології.
2. Поверх плит XPS виробляємо монтаж системи теплої підлоги по інструкції виробника. Не забувайте, що елементи системи не варто укладати в тих місцях, де передбачається розміщення важких предметів і конструкцій. Це може викликати перегрів системи і вивести її з ладу.
3. Укладаємо цементно-піщану стяжку.
4. Укладаємо фінішний шар з плитки, ламінату, паркету або іншого декоративного матеріалу на вибір. Однак утеплення підлоги з використанням нагрівальних елементів найкраще комбінувати з фінішним шаром з керамограніта або керамічної плитки. Це гарантія того, що тепловіддача буде вище, а підлогу і повітря в приміщенні тепліше.

Представлені вище технології з утеплення підлоги перевірені часом. При правильному підході до монтажу та укладанні вони гарантують 100% результат – оптимальний мікроклімат в приміщенні, відмінні звукоізолюючі властивості, теплі підлоги в холодну пору року, скорочення витрат на опалення і відсутність надмірної вологи.

На изображении может находиться: стол и в помещении
На изображении может находиться: люди сидят, стол и в помещении
На изображении может находиться: стол и в помещении
Нет описания фото.
Нет описания фото.

Мищенко Сергей
Коментарів немає
Категорії:
Ремонт власноруч
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку